پادکست فارسی راوکست

تاریخ فقط وقایع را ثبت میکند، اما داستان ها حقایق را…

پادکست راوکست

تاریخ فقط وقایع را ثبت میکند، اما داستان ها حقایق را…

عکس های تاریخی با داستان هایی خواندنی

بسیاری از عکس های تاریخی هستند که کمتر دیده شده اند اما میتوانند برای ما معنادار و آموزنده باشند. تاریخ و داستان های تاریخی همیشه جذابیت زیادی داشته اند، اینکه مثلا در مورد رویداد های جنگ های جهانی اول و دوم بیشتر بدانیم، یا افسانه های مربوط به عهد عتیق و انسان های اولیه را مطالعه کنیم، ما را با دنیایی آشنا می کند که هرگز در آن حضور نداشته ایم و به زمان حال ما حتی کوچک ترین شباهتی هم ندارد.

تالاب آدولف هیتلر را همیشه با وحشی گری که به قتل هزاران انسان بی گناه پرداخته در ذهن یاد می کنیم، اما بی رحم ترین دیکتاتور تاریخ پیش از قدرت، یک هنرمندِ نقاش بوده است. منبع درآمد او کارگری و فروش نقاشی‌ هایی که از مناظر وین می‌کشید، بود. عکس های تاریخی زیر نمونه ای از نقاشی های او می باشد.

نقاشی آدولف هیتلر

نقاشی آدولف هیتلر_2

حیاط اقامت‌ گاه قدیمی در مونیخ، یکی از آثار آدولف هیتلر به تاریخ ۱۹۱۴

 

عکس زیر به نوازنده هایی مربوط است که هنگام غرق شدن کشتی تایتانیک، برای کاهش ترس مسافران تا آخرین لحظه از نواختن دست برنداشته و سعی داشتند با این کار آرامش را به مردم بازگردانند. آن ها به مدت 2 ساعت و 5 دقیقه به کار خود ادامه دادند. هر هشت نوازنده تایتانیک در نهایت کشته شدند.

نوازندگان کشتی تایتانیک

 

هنرمند و تصویرساز فرانسوی در سال ۱۹۲۴ در یکی از طرح های خود آینده تکنولوژی و پیشرفت بشر را پیش بینی کرده بود. برقراری تماس تصویری در آن زمان رویای انسان ها بوده و اکنون به صورت گسترده در اختیار ما قرار دارد.

طرح تصویرساز فرانسوی

 

در ابتدای قرن ۲۰ میلادی، برای درمان سرفه از هروئین استفاده می کردند. هروئین یکی از انواع مواد مخدر است که اثراتی خطرناک بر سلامت جسمی افراد می گذارد اما در دهه های گذشته در ساخت دارو های سرفه استفاده می شده است.

هروئین

 

عکسی که مشاهده میکند جا مانده از فضای داخلی یک زیردریایی در اتفاقات جنگ جهانی دوم است.

زیردریایی جنگ جهانی دوم

 

اتاق های خواب پیش خدمت ها در انگلیس، سال ۱۸۴۳

اتاق خواب پیش خدمت های انگلیس

 

Argentavis بدون شک بزرگ ترین پرنده ای است که تاکنون روی زمین زندگی کرده است و عکس زیر یکی از جالب ترین تصاویر تاریخی میباشد.

بزرگ ترین پرنده

 

آگاتا کریستی

راز ناپدید شدن آگاتا کریستی چه بود؟

آگاتا کریستی متولد ۱۵ سپتامبر ۱۸۹۰ – درگذشته ۱۲ ژانویه ۱۹۷۶، نویسنده انگلیسی داستان‌های جنایی و ادبیات کارآگاهی بود. کریستی، اولین نویسنده‌ای است که کتاب‌هایش بیشترین ترجمه را به زبان‌های مختلف دنیا داشته‌است و یکی از پرآوازه ترین…
کلیک کنید
بیماری های فراموش شده و مرموز

بیماری های فراموش شده

واکسیناسیون گسترده به کاهش بسیاری از بیماری‌های خطرناک مثل بیماری آبله و بیماری هاری در ایالات‌ متحده کمک کرده ‌است. با این حال، از آنجایی که واکسن‌ ها برای حذف…
کلیک کنید

شاید دوست داشته باشید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید

فهرست