پادکست فارسی راوکست

تاریخ فقط وقایع را ثبت میکند، اما داستان ها حقایق را…

پادکست راوکست

تاریخ فقط وقایع را ثبت میکند، اما داستان ها حقایق را…

آن مخفیگاه

آن مخفیگاه، ماجرای زندگی پنهانی آن فرانک به همراه هفت نفر دیگه از اعضای خانواده و دوستانش در مخفیگاهی در شهر آمستردام هلند در زمان اشغال این کشور توسط آلمان نازی است. آنه از مهاجرانی بود که به خاطر فشار نازی ها بر یهودی ها آلمان را ترک کرده بودند و در هلند زندگی میکردند، اما با اشغال هلند مجبور به زندگی مخفیانه میشنود. خانواده آن به مناسبت تولد ۱۳ سالگی‌اش به او یک دفترچه خاطرات هدیه دادند و آن در همان دفترچه بود که خاطرات زندگی اش را حدفاصل ۱۲ ژوئن سال ۱۹۴۲ تا یکم اوت ۱۹۴۴ نوشت. داستان این اپیزود از روی کتاب مشهور خاطرات یک دختر جوان که در واقع نامه ها و خاطرات نوشته شده آن فرانک در مخفیگاه است ساخته شده. این کتاب بعد از پایان جنگ جهانی دوم چاپ شد و تاکنون به بیش از 60 زبان دنیا از جمله فارسی منتشر شده.

کتاب خاطرات آن فرانک به خوبی آثار مخرب جنگ را به نمایش میگذارد و یکی از معروف ترین داستان های مرتبط با آزار و اذیت یهودیان و سایر اقوام و گروه های مختلف در قالب هولوکاست از سمت هیتلر و آلمان نازیست. دست‌نوشته‌های آن در مخفیگاهی درهلند موجب شد صدای او در تمامی جهان شنیده شود. خاطرات او در نهایت در سال ۱۹۴۷ منتشر شد. این اثر برای نخستین بار در سال ۱۹۵۲ از زبان هلندی به انگلیسی ترجمه و با عنوان «خاطرات یک دختر جوان» چاپ شد.

 

خاطرات آنه فرانک

داستان آنه فرانک مربوط میشه به جنگ جهانی دوم و وقتی که جنگ به هلند یعنی جایی که اون زندگی میکرده میرسه، چیزی که باعث شد داستان آن فرانک در…
کلیک کنید

شاید دوست داشته باشید

1 دیدگاه. همین الان خارج شوید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این قسمت نباید خالی باشد
این قسمت نباید خالی باشد
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
شما برای ادامه باید با شرایط موافقت کنید