پادکست فارسی راوکست

تاریخ فقط وقایع را ثبت میکند، اما داستان ها حقایق را…

پادکست راوکست

تاریخ فقط وقایع را ثبت میکند، اما داستان ها حقایق را…

اپلیکیشن های پادکست

اگر با یک پادکستر و یا پادکست شنو صحبت کنید تقریبا همه بر این عقیده هستن که بهتره برای شنیدن پادکست از اپلیکیشن های پادکست استفاده کرد، اما چرا؟

دلیل های زیادی برای اینکار وجود داره که برای نمونه من چندتا از اونهارو براتون میگم:

  • در همون لحظه انتشار اپیزود جدید پادکست محبوبتون باخبر می‌شید
  • می‌تونید پادکست‌ها رو دانلود کنین و آفلاین بشنوین
  • داشتن امکانات جانبی اضافه مثل تایمر زمان خواب یا تنظیم سرعت شنیدن
  • پیدا کردن پادکست های بیشتر در موضوعات مختلف در اپلیکیشن ها

جدا از اینها شنیدن پادکست روی این اپ ها یکی از موثرترین روش‌های حمایت غیرمادی از پادکست‌سازها هم هست، چون آمار شنیده‌شدن اپیزودها روی چنین اپلیکیشن‌هایی خیلی دقیق جمع‌آوری می‌شن و برعکس آمار جاهایی مثل تلگرام، این آمار دقیق و معتبر هستن و اطلاعات لازم رو برای اداره‌ پادکست به سازنده می‌دن.

برای پادکست‌شنیدن چندین اپلیکیشن خوب هست، اصول کار بیشتر این اپ‌ها  شبیه همه؛ شما بهش می‌گی من دوست دارم این پادکست رو بشنوم، اون اپ، هر وقت اپیزود جدیدی از پادکست مورد نظرت منتشر شد با خبرت میکنه و شما می‌تونی در همون اپلیکیشن بشنویش، حتی میتونی دانلودش کنی و بعدا به صورت آفلاین در همون اپلیکیشن بشنویش، بدون نیاز به تلگرام و سایت.

اینجا استفاده از کست باکس (Castbox) یکی از محبوب‌ترین اپلیکیشن‌های رایگان پادکست‌ رو  توضیح دادیم. کست باکس هم نسخه‌ی اندروید داره و هم نسخه‌ی ioS و هم نسخه‌ی وب. کست‌باکس پشتیبانی خوبی هم از تنظیمات منطقه‌ای مربوط به ایران و زبان فارسی می‌کنه که باعث میشه در دسته بندی های اپلیکیشن به شما پادکست های فارسی زبان رو معرفی کنه.برای استفاده از این برنامه کافیه بعد از نصب اون و طی کردن مراحل ثبت نام در صفحه اصلی و از قسمت جستجو اسن پادکست مورد نظرتون رو وارد کنید و بعد از پیدا کردن کانال پادکست در اپلیکیشن اون رو دنبال کنید.

اپلیکیشن کست باکس
اسم پادکست را در بخش جستجو وارد کنید

 

اپلیکیشن کست باکس ، پادکست فارسی راوکست
کانال پادکست مورد نظر را انتخاب کنید

 

پادکست فارسی راوکست
پادکست را دنبال کنید

 

  • برای پیدا کردن راوکست در کست باکس فقط کافیه کلمه ( راوکست ) رو به فارسی و یا به انگلیسی ( Ravcast ) جستجو کنید و بعد از پیدا کردن صفحه اون رو Subscribe کنید.

فرق پادکست و برنامه رادیویی

پادکست با رادیو چه فرقی میکند؟ من جواب دقیقی برای این سؤال بلد نیستم و تا حالا هم برای هیچ رادیویی کار نکرده‌ام. چیزهایی که درباره‌ی رادیو می‌نویسم برداشت من…
کلیک کنید

شاید دوست داشته باشید