پادکست فارسی راوکست

تاریخ فقط وقایع را ثبت میکند، اما داستان ها حقایق را…

پادکست راوکست

تاریخ فقط وقایع را ثبت میکند، اما داستان ها حقایق را…

اولین اجرای «پادکست میم»

اجرای پادکست میم

درباره میزبان شما

پادکست میم از 6 بهمن 97 کار خودش رو شروع کرده و تا الان 13 اپیزود توی فصل اول پادکست میم منتشر شده. تو پادکست میم به ترجمه‌ فارسی مقاله‌هایی گوش می‌دین که برنده یا فینالیست جایزه پولیتز در بخش روزنامه‌نگاری بودن.
جایزه پولیتزر یکی از معتبرترین جایزه‌هاییه که به بهترین مقاله‌هایی که در مجلات معتبر دنیا منتشر شدن، داده می‌شه. میزبان شما در این پادکست مهدی عباسی هست و مقاله‌ها رو با یه لحن خودمانی واستون تعریف می‌کنه.

چه خواهند کرد

به مناسبت اولین سالگرد تولد پادکست میم یه اجرای زنده خواهیم داشت. در این اجرای زنده مقاله ایی به نام «مردن در تنهایی» روایت خواهد شد. موضوع این مقاله به شرح زیر است: تمرکز تک بعدی ژاپن از دهه‌ی شصت میلادی روی پیشرفت اقتصادی، تغییرات اجتماعی شدیدی در پی داشت. تمایل به فرزندآوری در این کشور به شدت پایین آمد و ژاپن دچار پیری جمعیت شد. به طوری در سه دهه گذشته، خانواده های تک نفره دو برابر شدند و در حال حاضر 28 درصد مردم بالای 65 سال سن دارند. این انزوای اجتماعی و پیری جمعیت باعث به وجود آمدن پدیده ای موسوم به کودوکوشی (Kodokushi) یا «مرگ در تنهایی» برای نسلی از جامعه ژاپن شده است.
معضلی که افراد مسن، بدون اینکه دوست یا خویشاوندی داشته باشند، به تنهایی در آپارتمان خود می‌میرند بدون آنکه کسی متوجه مرگشان شود، و این بوی تعفن اجسادشان است که همسایه ها را مجبور می کند به پلیس اطلاع دهند کسی در این نزدیکی از دنیا رفته است.
نوریمیتسو اونیشی در مقاله خود که در مجله نیویورک تایمز به چاپ رسیده و نامزد جایزه بهترین نوشته بلند در سال 2018 بوده، با روایت داستان زندگی دو سالمند، نگاهی دارد به شیوع این پدیده اجتماعی در ژاپن، پدیده ای که بسیاری معتقدند به این کشور محدود نخواد ماند و به زودی گریبان‌گیر جوامع دیگر نیز خواهد شد. یک ساعت زمان اجرا خواهد بود و بعد از آن به مدت سی دقیقه مستندی در رابطه با همین موضوع پخش خواهد شد.
  • زمان : 11دی 1398 ساعت 19
  • مکان: تهران، شهر کتاب فرشته

چیزهایی که باید بدانید

* لطفا حتما بین 20 دقیقه تا 30 دقیقه قبل از شروع اجرا در شهرکتاب فرشته حضور داشته باشید.
* فایل بلیت را از سایت لیفت دانلود کرده و در تلفن همراه خود برای اسکن QR کد همراه داشته باشید (نیازی به پرینت بلیت نیست)
* لطفا قبل از ورود به سالن تلفن همراه خود را در حالت سایلنت یا میوت قرار دهید و نور گوشی خود را کم کنید.

ظرفیت این فعالیت 40 نفر است.

 

اجرای زنده راوکست

اجرای زنده راوکست

اجرای زنده راوکست، پادکستی هستش که تو هر قسمتش داستاهای واقعی و البته مهمی رو که در طول تاریخ اتفاق افتاده باشه روایت میکنم، از کشتن اسامه بن لادن تا…
کلیک کنید

اجرای زنده پادکست آمپاژ

درباره میزبان شما آمپاژ یه گروه الکترونیک-راک مستقر تو تهرانه. ما توی پادکست آمپاژ سعی میکنیم آهنگهای کمتر شنیده شده رو معرفی کنیم. هربار سعی می کنیم یک سوال درمورد…
کلیک کنید

شاید دوست داشته باشید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این قسمت نباید خالی باشد
این قسمت نباید خالی باشد
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
شما برای ادامه باید با شرایط موافقت کنید